Protokół Nr 11 z sesji Rady Miejskiej w Więcborku odbytej w dniu 03.07.2003r.

Protokół Nr 11

z wyjazdowej sesji Rady Miejskiej w Więcborku odbytej w dniu 3 lipca 2003r.

 

Sesja odbyła się w świetlicy wiejskiej w Borzyszkowie.

Obrady trwały od godz. 10:00 – 15:30

Obecni - wg załączonej listy obecności.

W sesji na 14 radnych udział wzięło 13 radnych, czyli quorum wymagane do podejmowania prawomocnych uchwał zgodnie z art.14 ustawy o samorządzie gminnym / Dz. U. Nr 142 poz. 1591 z późn. zm. /

Radni nieobecni usprawiedliwieni :

  1. Jerzy Urbaniak

Spoza Rady w sesji uczestniczyli :

1. Teresa Nelke - sekretarz gminy

2. Andrzej Marach - burmistrz Więcborka

3. Piotr Węgrzyn - z-ca burmistrza

4. Adam Wisniewski - kierownik Referatu UM

5. Kazimierz Krupski - inspektor UM

  1. Franciszek Szczepaniak - sołtys Borzyszkowa

  2. Ryszard Niepiekło - sołtys Zgniłki

  3. Dr. Sawa - przedst. ODR Minikowo

  4. Sylwia Masiak - przedst. Radia Weckeend

  5. Robert Środecki - redaktor “ Wiadomości Kr. “

  6. Leszek Skaza - redaktor “ Kraj. Zeszytów Historycznych “

  7. Emilia Kozek - przew. KGW Borzyszkowo

  8. Krystyna Ciemna - przew. KGW Klarynowo

Obradom przewodniczył p. Józef Kujawiak – przewodniczący Rady Miejskiej w Więcborku.

Rozpoczynając obrady serdecznie powitał gospodarzy sesji, dziękując im jednocześnie za zaproszenie, radnych, zaproszonych gości oraz pracowników Urzędu Miejskiego.

Następnie przedstawił porządek obrad, który radni otrzymali wcześniej wraz z materiałami na sesję, do którego nie wniesiono żadnych uwag.

Zatem przystąpiono do jego przegłosowania.

Porządek obrad podjęto jednomyślnie.

Ad. 4 Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że protokół z sesji został napisany prawidłowo, w ustawowym terminie. Osobiście go przeczytał, nie wnosząc żadnych uwag. Ponieważ do dnia obrad sesji nie wpłynęły uwagi odnośnie napisanego protokółu, zatem poprosił o jego przegłosowanie.

Protokół podjęto jednomyślnie.

Ad. 5 Informację z działań Rady Miejskiej w okresie między sesjami złożył jej przewodniczący p. Józef Kujawiak.

W dniu 13 czerwca brał udział w uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej w Runowie.

Dnia 15.06.br. uczestniczył w uroczystości odsłonięcia pomnika “Orła Białego” w Więcborku.

W dniu 20 czerwca br. był zaproszonym gościem uroczystości zakończenia roku szkolnego w Pęperzynie.

W dniu 20.06. br. brał udział w spotkaniu związanym z przekazaniem zbiorów dokumentacji archiwalnej przodków byłego właściciela pałacu w Runowie./ rękopisy, fotografie , obrazy i inne /. Kolekcję zbiorów przekazali bracia Darek i Aleksander von Bethmanz – Hollweg.

Ponadto uczestniczył w komisjach Rady Miejskiej. Jedno z posiedzeń dotyczyło przyjęcia informacji na temat pracy MGZOZ oraz sprawy wznowienia działalności gabinetu stomatologicznego w Sypniewie .

W dniu 28.06.br.był gościem “Wieczoru Świętojańskiego” zorganizowanego przez KGW Śmiłowo.

W niedzielę 29.06. brał udział w turnieju sołectw w Dorotowie, zorganizowanym przez sołectwo Wymysłowo.

Poza tym w godzinach urzędowania przyjmował delegatów rolników w sprawie:

  • wykonania przelotów drogowych,

  • zaistniałej klęski suszy,

jak również interesantów w innych sprawach, szczególnie możliwości pracy, pomocy finansowej w różnej formie.

Brał też udział w załatwianiu wszelkich spraw bieżących w biurze Rady Miejskiej.

Ad. 6 Pan Andrzej Marach złożył informację z pracy burmistrza w okresie międzysesyjnym.

Podobnie jak przew. Rady Miejskiej uczestniczył w uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej w Runowie, jak również odsłonięciu pomnika “Orła Białego” w Więcborku. Tu w skrócie poinformował zebranych o emocjach jakie wzbudziło ogrodzenie 10 metrowego paska gruntu między kościołem a byłą apteką. Otóż ten pasek jest własnością prywatną. Sprawy własnościowe zostały uregulowane dopiero w tym roku. Urząd prowadził rozmowy w sprawie wykupu gruntu , ale właściciele żądali wówczas 50 tys. / za 391m2 /, względnie dzierżawę miesięczną w wysokości 1.500 zł.

Na dzisiaj rzeczoznawca dokonał wyceny tej działki i będą prowadzone pertraktacje z właścicielem.

W dniach od 20 do 22.06. uczestniczył w odwiedzinach rodziny byłego właściciela pałacu w Runowie. Byli to już wnukowie , którzy są rodowitymi Anglikami. Cały zbiór pamiątek przekazali bezinteresownie do Archiwum Państwowego w Bydgoszczy. Na jesień br. planowana jest wystawa zbiorów.

Dnia 23.06.br. uczestniczył w zebraniu Banku Spółdzielczego w Więcborku.

W dniu 26.06. br. brał udział w walnym zebraniu spółki Pow-Medica. Spółka przygotowała program naprawczy w postaci prywatyzacji poszczególnych działów szpitala – transport, pralnia, kuchnia, laboratorium , administracja.

Uczestniczył też w spotkaniach, o których już wspomniał przewodniczący RM tj. “Wieczorze Świętojańskim” w Śmiłowie i “Turnieju Sołectw” w Dorotowie.

Ponadto poinformował, iż zgodnie z obowiązującą ustawą zostały wypowiedziane warunki pracy dyrektorce Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej p. Marii Sroczyńskiej. Na okres 3 miesięcy powołano na to miejsce p. Zdzisławę Wikarską. Należy jednak ogłosić konkurs na dyrektora.

W dniu 27.07.br.odbędą się wybory samorządowe uzupełniające.

Od 1 lipca br. działa w gminie “ Biuletyn Informacji Publicznej / w internecie /”.

Wystąpiono do Wojewody o uznanie gminy Więcbork za objętą klęską suszy. Powołana została tzw. Komisja suszowa w osobach: p. Kazimierz Krupski, p. Dariusz Nawrocki i p. Stanisław Piłka.

Dodał, że w dniu 4 lipca br. nastąpi otwarcie zmodernizowanej kotłowni na osiedlu BOWiD

Obecny na sesji dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej zachęcał do przywożenia każdej ilości słomy jak również zwiedzenia kotłowni.

Ad. 7 Interpelacje i zapytania radnych.

Radny Marian Błażejewski mówił o niedokończonej budowie rurociągu na trasie Sypniewo – Runowo.

Radny Stanisław Schwartz pytał, kiedy będzie położony dywanik asfaltowy we wsi Pęperzyn / jest bruk /.

Radny Stanisław Piłka zapytał, czy panie pracujące w zlewni mleka w Runowie złożyły wniosek o wydzierżawienie tejże zlewni.

Ponadto zapytał, czy w zmodernizowanej kotłowni osiedlowej można również palić trzciną. Jest tyle nieużytków do wykoszenia wokół, byłaby podwójna korzyść –czysto i ciepło.

Radny Józef Kosiniak wnioskował do burmistrza , aby poczynił starania o ściągnięcie inwestora , który wybudowałby ubojnię w zaplanowanym wcześniej miejscu. Byłoby to miejsce zbytu dla okolicznych rolników.

-Ponadto zgłosił interpelację w sprawie targowiska miejskiego. Proponował , by przeprowadzić symulację kosztów aby zorientować się czy obecna forma wynajmu targowiska jest korzystna dla gminy. O ile nie , to wydzierżawić targowisko zobowiązując dzierżawcę do inwestowania. Na dzisiaj brakuje tam miejsca dla rolników, którzy chcą sprzedać swoje nadwyżki produkcyjne.

- Apelował też o nawiezienie żużlu na drogę w kierunku 12 Apostołów.

- Pytał , kiedy nastąpi remont świetlicy w Jeleniu.

- Poruszył sprawę nie wykoszonych poboczy na drogach powiatowych.

- Zapytał, jaka będzie pomoc dla rolników , których dotknęła klęska suszy.

- Wyraził swoje niezadowolenie z pracy 2 osób, które wykonują roboty w ramach prac interwencyjnych przy byłym tartaku w Więcborku.

Radny Janusz Holka wnioskował, by wywołać uchwałę, że pieniądze z rezerwacji miejsc przeznacza się na modernizację targowiska.

Zbyt długo ciągnie się temat zmodernizowania tego placu.

Radna Beata Lida zapytała, czy będzie odnowiona elewacja budynku szkolnego w Pęperzynie.

Radny Tadeusz Migawa ponowił sprawę cuchnącego rowu we wsi Witunia. Woda nie przepływa, po prostu rów jest źle zrobiony tzn. za głęboki.

Radny Krzysztof Manowski zapytał w jakim stopniu decyduje Rada Społeczna Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej o pewnych poczynaniach.

Ponadto zadał pytanie, kiedy odbędzie się konkurs na dyrektora MGZOZ.

Radny Andrzej Wenda pytał jak będzie wyglądało w przyszłości zabezpieczenie imprez gminnych. Strażacy są oburzeni tym, co pisała prasa po ostatnich wydarzeniach.

Zapytał też kiedy będzie wyrównany teren pod boisko w Sypniewie.

Ad. 8 Pełniąca obowiązki dyrektora p. Zdzisława Wikarska złożyła informację z działalności Miejsko _ Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Więcborku, któremu podlegają Ośrodki Zdrowia w Sypniewie i Pęperzynie.

Kontrakty na świadczenia medyczne na 2003r. zostały aneksowane do umowy zawartej z byłą Kasą Chorych na 2002r. Przedmiotem umowy jest kompleksowe organizowanie i wykonywanie świadczeń lekarskich, pielęgniarskich, położnej rodzinnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Liczba pacjentów zapisanych na listach pozytywnych wynosi na dzisiaj 12.453.

Z nocnej pomocy lekarskiej w niedziele i święta pacjenci korzystają w Izbie Przyjęć Szpitala Powiatowego, zgodnie z zawartą umową.

Baza lokalowa spełnia wymogi zawarte w rozporządzeniu ministra zdrowia i jest wystarczająca do wykonywania zobowiązań kontraktowych. W Zakładzie do wymiany jest drobny sprzęt medyczny. Brakuje walizki reanimacyjnej.

Szczegółowa informacja stanowi załącznik do niniejszego protokółu.

Po złożeniu informacji Przewodniczący Rady Miejskiej otworzył dyskusję, zabierając głos jako pierwszy.

Chcąc niejako sprowokować p. dyrektor do dyskusji zadał kilka pytań:

  • Czy czuje się w obowiązku załatwienia wszelkich spraw związanych z

uruchomieniem gabinetu stomatologicznego w Sypniewie od 1 stycznia 2004r. Może uważa Pani, że o ile Radzie Miejskiej zależy na tym , to niech działa, a my jako dyrekcja MGZOZ będziemy się temu przyglądać. Przecież mamy korzystny układ, wręcz sielankowy, pięciu lekarzy stomatologów na kontrakcie ze środków podatników z lokalizacją w Więcborku, kontrakty z całej gminy, niech więc pacjenci dostosują się do lekarzy.

  • Czy p. dyrektor nie uważa, że do obowiązków Rady należy podjęcie pewnych ustaleń, a odpowiedzialność za nie należy do dyrekcji MGZOZ.

Każdy z nas żyje na koszt podatników , więc powinniśmy im służyć.

Wydawało się, że nie powinno być już żadnej dyskusji nad tym , czy w Sypniewie ma być gabinet dentystyczny, ponieważ sprawa została wyjaśniona na spotkaniu z dyrektorem Woj. Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy w obecności mojej, burmistrza i dyrektor Marii Sroczyńskiej, z której jasno wynikało ,że nie ma żadnych przeszkód w tej sprawie.

Jest jednak zupełnie inaczej, co wynika z przeprowadzonej rozmowy z Panią dyrektor oraz ze złożonej informacji dotyczącej wyposażenia gabinetu., w której czytamy ponadto ,że “ Szanse na uruchomienie gabinetu stomatologicznego w Sypniewie są bardzo małe.”

Nasuwa się tu pytanie, co zrobiła p. dyrektor MGZOZ na tym odcinku do chwili obecnej.

Przytoczył też wypowiedź p. dyrektor, z której wynikało , że nie do końca jest możliwe wydzielenie kontraktu dla Sypniewa, gdyż lekarze stomatolodzy nie wyrażają chęci pracy w Sypniewie, a kontrakty z nimi zawarte z byłą Kasą Chorych muszą być podpisane na następny rok .

W kolejnej wypowiedzi p. dyrektor wskazała, by w sprawie stomatologa w Sypniewie rozmawiać ze specjalistą działu stomatologicznego. Czyżby więc specjalista działu był ważniejszy od dyrektora Woj. Funduszu Zdrowia ?

Pytając samego siebie o co w tym wszystkim chodzi powiedział, że zrobi wszystko ażeby plan odroczenia decyzji w sprawie uruchomienia gabinetu stomatologicznego nikomu się nie powiódł ponieważ społeczeństwo Sypniewa czeka na lekarza już kilka lat.

Zwrócił się do p. dyrektor o zdecydowane stanowisko i zrobienie wszystkiego, by ten gabinet był.

Radnych poprosił o wyrażenie zgody na wprowadzenie do sierpniowej sesji dodatkowego punktu związanego z gabinetem stomatologicznym.

Radny Krzysztof Manowski zapytał od kiedy p. dyrektor pełni obowiązki dyrektora.

Pani Zdzisława Wikarska odpowiedziała, że od czerwca br.

Radny sugerował, by dla dobra społecznego, etat jaki jest dla MGZOZ Więcbork przekazać do Sypniewa.

Pan burmistrz zabierając głos powiedział, że musi się odbyć konkurs na dyrektora MGZOZ. Była p. dyrektor rezygnując zgodnie z ustawą z funkcji, otrzymała 3 miesięczną odprawę. Na rentę odeszła też kadrowa. W miesiącu sierpniu będzie też nowy wybór Rady Społecznej MGZOZ.

W tej sytuacji prosił, by poczekać do konkursu, by nowy dyrektor miał możliwości poustawiania sobie kadry.

Dodał ponadto, że stomatologów jest po prostu za mało. Za środki jakie daje Fundusz Ochrony Zdrowia można wyleczyć w skali miesiąca bardzo mało zębów. 80 tys. punktów to przyjęcie około 170 pacjentów.

Pan przew. Rady Miejskiej zapytał zatem, w imię czego wszystkie kontrakty mają być w Więcborku, przecież Sypniewo ma też ludzi biednych.

Pani dyrektor odpowiedziała, że osobiście może mówić tylko o kontrakcie z MGZOZ, nie może natomiast ingerować w kontrakty lekarzy, jakie mają bezpośrednio z Kasą Chorych ponieważ te osoby nie są pracownikami Zakładu.

Radny Stanisław Schwartz prosił p. dyrektor , by lekarz w Ośrodku Zdrowia w Pęperzynie przyjmował przynajmniej 2 razy w tygodniu./ do tej pory jest to jeden raz w tygodniu / .

Pani dyrektor odpowiedziała, że przyjęć w Pęperzynie jest niewiele , więc na razie ten jeden dzień w tygodniu jest wystarczający, z czym nie zgodziła się radna Beata Lida mówiąc , że ludzie wiedząc o tym , iż lekarza nie ma po prostu jadą do Więcborka.

Radny Andrzej Chatłas pytał, czy po rozmowie z dyrektorem byłej Kasy Chorych jest pisemne potwierdzenie jego stanowiska, że nie ma problemu z utworzeniem gabinetu stomatologicznego w Sypniewie.

Zapytał też, kto będzie decydował o tym, komu przydzielić kontrakt przeznaczony dla Przychodni w Więcborku.

Pan burmistrz odpowiedział, że pisemnego potwierdzenia nie ma, co nie znaczy, że jest to nierealne.

Radny Tadeusz Mrozinski podsumowując niejako dyskusję stwierdził jednoznacznie, iż działalność Przychodni zasługuje na pochwałę. Są Ośrodki Zdrowia na terenie gminy, kadra odpowiednio przygotowana. Wszystkie zmiany robiono ewolucyjnie, bez większych zgrzytów.

Niemniej we wszystkich programach wyborczych mówiło się o rozwiązaniu problemu stomatologa w Sypniewie. Ilość mieszkańców wręcz zmusza do utworzenia tego gabinetu. Trzeba wszystkie działania tak ukierunkować, by ten gabinet powstał.

Przewodniczący Rady Miejskiej zapytał więc po raz kolejny, kto z punktu prawa winien pilotować te działania.

Pani Zdzisława Wikarska odpowiedziała, że należy to do dyrektora MGZOZ.

Tym akcentem Przewodniczący Rady Miejskiej zamknął dyskusję.

Ogłosił 10 minutową przerwę w obradach.

Po przerwie wznowiono obrady.

Ad. 9 Informację odnośnie korzyści i strat wynikających z przystąpienia do Unii Europejskiej złożył przedstawiciel ODR Minikowo p. dr. Piotr Sawa, który zobligowany czasem /organizacja targów/ przeprosił, że informacja będzie skrótowa.

Otóż powiedział między innymi , iż nie do końca są wypracowane struktury unijne. Jeżeli chodzi o rolnictwo to na jego rozwój ma być przeznaczone 7,2 mld zł, ale są tendencje odchodzenia od wspierania rolnictwa. Unia liczy na pewne wsparcie ze strony polski, gdyż mocna stroną rolnictwa polskiego jest;

  • wyższa jakość walorów odżywczych produktów rolniczych,

  • duży potencjał produkcyjny,

  • korzystna struktura wiekowa rolników,

  • substydiowanie.

W unii nie ma konkurencyjności cenowej. Jest 40 % płatności bezpośrednich.

Jeżeli zaś chodzi o słabe strony rolnictwa , to niskie dopłaty bezpośrednie.

Restrukturyzacja i modernizacja rolnictwa wiążąca się z zakupem ziemi jest procesem długotrwałym. Średnie gospodarstwo unijne to 18 ha , zaś w Polsce wynosi 8 ha.

Dodał, że w Unii bardzo ważne są organizacje rolnicze mające silne lobby i powiązania.

Drugą część punktu obrad dotycząca możliwości wykorzystania środków unijnych w gminie przedłożył burmistrz Więcborka

Na wstępie zdementował mit o tym, że o ile wnioski o środki unijne nie zostaną złożone zaraz, to później już jako gmina nic nie dostaniemy. Jest to po prostu nieprawda.

Na dzisiaj dotarła do gminy I transza środków sapardowskich. Z Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich gmina otrzymała 400 tys. zł na modernizację oczyszczalni ścieków, 300 tys. zł na pakiet oświaty Programu B-2, 70 tys. zł. na modernizację sali gimnastycznej w Gimnazjum w Sypniewie

W ostatnich dwóch latach gmina uzyskała sporo środków krajowych z Agencji Rolnej Skarbu Państwa, jak również z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu.

Jako gmina nie mamy natomiast szans na pozyskanie środków PHARE.

Obiecał, że zostanie przygotowany pakiet zadań, które można by sfinansować ze środków unijnych. Dodał jednak, że trzeba wykonać na to dokumentację, a to kosztuje.

Ad. 10 W tym punkcie obrad wystąpił sołtys Borzyszkowa p. Franciszek Szczepaniak, dziękując burmistrzowi za modernizację świetlicy, obcięcie topoli jaki i wysepkę dla autobusu szkolnego.

Prosił jednak o dalszą pomoc taką jak :

  • Wykonanie oświetlenia na skrzyżowaniach wsi,

  • Skierowanie osoby z prac interwencyjnych do porządkowania wsi Borzyszkowo, Czarmuń, Gurowatki ,

  • Utwardzenie drogi z Czarmunia w kierunku gospodarstwa Państwa Kozek ,którzy produkują duże ilości mleka i samochód wywożący to mleko w słotne dni nie może przejechać,

  • Utwardzenie pętli autobusowej, którą dowożone są dzieci do szkoły,

  • Wykonanie elewacji zewnętrznej budynku świetlicy,

  • Wymiana głównego zabezpieczenia elektrycznego w świetlicy – bardzo pilne, grozi pożarem.

W dalszej części obrad wystąpiła przewodnicząca KGW Borzyszkowo p. Emilia Kozek , która poinformowała o działaniach Koła liczacego 27 czynnych członkiń. Koło utrzymuje się ze składek. członkowskich. Członkinie biorą udział w szkoleniach , konkursach, udzielają się wszędzie tam, gdzie ich pomoc jest potrzebna. Gorąco też podziękowała sołtysowi, a w szczególności radnemu Stanisławowi Piłce za ogromne zaangażowanie w sprawy modernizacji świetlicy.

Kolejna mówczyni p. Krystyna Ciemna – przewodnicząca KGW Klarynowo podzieliła się osiągnięciami Koła, którym kieruje.

Po ich wystąpieniach p. Józef Kujawiak serdecznie podziękował paniom z KGW i Radzie Sołeckiej za zaproszenie na sesję i przygotowane pyszności.

Ad. 11 Pan Piotr Wegrzyn odczytał projekt uchwały w sprawie sprzedaży i pierwszeństwa w nabyciu lokalu mieszkalnego położonego w Więcborku przy ul Pocztowej 3 na rzecz p. Józefa Łańskiego.

Głosów w dyskusji nie było , zatem Przew. Rady Miejskiej poprosił o przegłosowanie projektu uchwały.

Uchwałę podjęto jednomyślnie.

Ad. 12 Pani Teresa Nelke – sekretarz gminy przedłożyła projekt uchwały w sprawie powołania zespołu ds. przygotowania wyborów ławników na kadencję 2004–2007.
Otóż z końcem bieżącego roku upływa czteroletnia kadencja ławników sądów okręgowych i sądów rejonowych. Zgodnie z postanowieniami ustawy z lipca 2001r. rady gmin do końca października 2003r. dokonują wyboru nowych ławników sądowych spośród kandydatów zgłoszonych do 31 lipca br.

Kandydatów na ławników zgłaszają Rady Gmin, prezesi sądów, stowarzyszenia i organizacje, związki zawodowe oraz co najmniej 25 obywateli mających czynne prawo wyborcze.

My wybieramy 2 ławników do Sądu Rejonowego w Tucholi i jednego do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy

Głosów w dyskusji nie było.

Przewodniczący Rady Miejskiej odczytał projekt uchwały , po czym przystąpiono do jej przegłosowania.

Uchwałę podjęto jednomyślnie.

Ad. 13 Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych udzielił burmistrz Więcborka - Andrzej Marach.

Interpelację w sprawie poczynienia starań o budowę ubojni burmistrz uzupełnił odpowiedzią, iż gmina jest w trakcie załatwiania zamiany pozostałych gruntów z Nadleśnictwem Runowo.

O ile padł wniosek , by środki z rezerwacji targowiska przeznaczyć na jego modernizację , to należy to przegłosować. Uznał też, że chyba należałoby ogłosić przetarg na wydzierżawienie targowiska.

Żużel na drogę do Zakrzewka będzie z bieżni stadionu miejskiego, ponieważ musi być stamtąd wywieziony.

Świetlica w Jeleniu będzie malowana w miesiącu lipcu br.

Jeżeli chodzi o pomoc suszową , to w momencie kiedy Wojewoda podpisze stosowne rozporządzenie, będzie coś wiadome.

Roboty publiczne będą szczególnie nadzorowane.

W magazynach GS będzie skup zbóż.

Elewacja budynku szkoły w Pęperzynie nie jest zaplanowana w tegorocznym budżecie gminy.

Zostanie sprawdzony rów w Wituni, czy faktycznie jest za głęboki i nie ma dlatego przepływu.

Boisko w Sypniewie zostanie na pewno rozepchane.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie imprezy “ Powroty sentymmentalne” , to stwierdzam, że było to zrobione bardzo dobrze. Zastanowię się jednak, czy w przyszłości brać do zabezpieczenia strażaków.

Radny Andrzej Wenda prosił, by media pisząc coś, wpierw dogłębnie zapoznały się z tematem.

Ad. 14 Wolne wnioski.

Radny Janusz Holka wnioskował, by podjąć uchwałę o treści, że środki z rezerwacji miejsc przeznacza się na modernizację targowiska.

Radny Andrzej Chatłas uznał jednak , że kształt uchwały winien być znany, wnioskował zatem , by jej treść przygotować na kolejną sesję Rady Miejskiej.

Powyższy wniosek podjęto jednomyślnie.

Radny Stanisław Piłka ponowił wniosek w sprawie utwardzenia drogi Klarynowo- Borzyszkowo.

Tu p. burmistrz odpowiedział, że dokumentacja jest już zlecona.

Kolejne wnioski dotyczyły oznakowania drogi Czarmuń - Klarynowo i przydzielenia pracownika z robót publicznych do porządkowania wsi Czarmuń, Borzyszkowo, Gurowatki

Tym akcentem zakończono obrady.

Przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie podziękował za udział w sesji, owocne obrady i słowami ...” Zamykam obrady jedenastej sesji Rady Miejskiej w Więcborku” zamknął obrady.

Prot.

L. Halkiewicz

Przewodniczący Rady Miejskiej

/.../ mgr inż. Józef Kujawiak


Wytworzył: Referat Rady Miejskiej (12 sierpnia 2003)
Opublikował: Jacek Masztakowski (12 sierpnia 2003, 10:01:56)

Ostatnia zmiana: Ewa Kiestrzyn (14 sierpnia 2009, 12:56:50)
Zmieniono: Zmiana katalogu informacji

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2067

wersja do zapisu wersja do druku

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij